سوسک های خانگی یکی از بد چهره ترین موجودات شهری هستند که بدلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و عموما انبار شدن زباله های خشک و تر که به تخم و لارو این حشرات آلوده هستند، پدید می آیند.

 

از روش های کاربردی جلوگیری از تولید مثل و همچنین نابودی ریشه ای این حشرات، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • توجه کنید که اولین قدم برای نابودی این دسته از حشرات، جلوگیری از انتشار منبع آلودگی و رفع آن است. پس باید اصول نظافت را از ابتدا رعایت کنیم و عامل تغذیه آنها را از محیط دور یا تمیز کنیم.
  • معمولا در فصل تابستان بیش تر شاهد حضور فعال و مضر این موجودات موذی هستیم. پس می توان نتیجه گرفت که گرما و البته رطوبت می توانند محیط تولید مثلی این حشرات را مساعد کنند.
  • اگر محیط زندگی این حشرات داخل چاه های فاضلاب باشد، حتما باید توسط سم های روغنی مخصوص چاه استفاده کنیم که برا این منظور پیشنهاد می کنیم از سم نگون که فروشگاه کشت و زرع این محصول را عرضه می کند استفاده کنید.
  • هرگز وسایل چوبی و فرآورده های چوب مانند: نئوپان و ام دی اف را که آلوده به تخم این حشرات هستند را در منزل نگه ندارید، حداقل تا زمانی که از پاکیزه بودن و خالی از تخم سوسک بودن آن مطمئن شوید. (توجه کنید که لارو و تخم حشرات به سادگی از بین نخواهند رفت.)
  • سمپاشی از موثر ترین روش های نابودی این جانوران است که البته با توجه به نوع سوسک و موجودات موذی محل شما و شرایط خاص آن، نیاز به سموم و روش های مختلفی خواهد داشت که برای این منظور پیشنهاد می کنیم از کارشناسان فروشگاه کشت و زرع مشاوره بگیرید.